logo
Najszybszy kontakt ze mną przez telefon. Jeśli nie odbieram, wyślij SMS. Oddzwonię. Mój nr telefonu: Tel. +48 608 319 571

Blog

Home / hipnoza / autohipnoza / coaching  / Hipnoza – jaki to stan

Hipnoza – jaki to stan

Nie musisz specjalnie się przygotowywać. Nie musisz nic wiedzieć na temat hipnozy i odmiennych stanów świadomości. Jedynie o co proszę, to to, aby w wieczór przed sesją nie stosować środków zmieniających świadomość (zwłaszcza alkohol), aby umysł był wypoczęty, świeży i gotowy do pracy.

Omawiamy problem, z którym przychodzisz, a zwłaszcza przygotuj się na pytania, jakie rezultaty są twoim celem, co chcesz osiągnąć po sesji, w czym oczekujesz zmiany. Dla podświadomości ważna jest precyzja określenia celu, więc warto, byś przygotował/a się przed sesją hipnozy do odpowiedzi na te pytania.

Następnie przeprowadzam indukcję stanu hipnotycznego transu metodą konwersacyjną, uprzedzając cię wcześniej o tym, że będziesz mieć w stanie transu kontrolę nad sobą.

Hipnoza to nie jest sen!

Wbrew mitom, które krążą od lat wśród laików, osoba zahipnotyzowana nie jest bezwolna, ale decyduje o tym co zrobi, co powie, na co wyraża zgodę. Hipnoza to nie jest stan, w którym hipnotyzowany staje się bezwolną marionetką.

 

Hipnoza to stan, w którym człowiek ma wzmocniony kontakt ze swoją podświadomością
Twoja uwaga będzie maksymalnie skierowana do wewnątrz i jednocześnie będziesz mieć kontrolę nad sobą.

Dodatkowo, aby dać ci poczucie komfortu, przed każdą sesją przeprowadzam cię przez procedurę rozmowy z podświadomością.

Zgodnie z etyką hipnotyzera hipnotyzujący nie ma prawa decydować, co dla klienta jest dobre, a co nie. Nikt nie ma prawa narzucić ci jakichkolwiek rozwiązań i tylko twoja podświadomość może wybrać dla ciebie najlepszą drogę rozwiązania. Jako hipnoterapeutka pomagam twojej podświadomości w poszerzeniu możliwości wyboru, w rozszerzeniu tego, co podświadomość dostrzega jako dodatkowe opcje rozwiązań problemów. I dlatego na początku każdej sesji podaję twojej podświadomości sugestie służące temu, by każda zmiana, którą podświadomość wprowadzi w stanie hipnotycznego transu była co najmniej tak samo dobra w swojej skuteczności, jak dotychczasowy sposób, a najlepiej jeszcze lepsza.

Jeden z powszechnych mitów o hipnozie głosi, że osoba zahipnotyzowana staje się bezwolną kukiełką w rękach hipnotyzera, który może ją zmusić do wszystkiego, z ujawnieniem największych tajemnic włącznie. Jak mówi mój przyjaciel hipnotyzer – gdyby tak było, hipnotyzerzy byliby najbogatszymi ludźmi na świecie W rzeczywistości w stanie hipnozy masz pełną kontrolę i jeśli jakaś sugestia ci nie odpowiada, po prostu ją odrzucasz.

Hipnoza
otwiera cię na nowe możliwości, ponieważ:

  • w stanie hipnozy ulegają zawieszeniu zwykłe, codzienne reakcje,
  • utrwalone schematy myślenia, odczuwania i zachowania zostają poszerzone, ponieważ podświadomość dostrzega nowe możliwości,
  • umysł może łatwo nauczyć się nowych sposobów zachowania,odchuwania, myślenia,
  • podczas hipnozy umysł przestawia się na inny tryb pracy, dzięki czemu można też skorzystać z ogromnych zasobów nieświadomego umysłu, by znaleźć nowe, twórcze, bardziej użyteczne rozwiązania problemu,
  • codzienne ograniczenia, te powszechne i te traktowane tak, jakby były nie do pokonania, w stanie hipnozy zostają zawieszone, a wiec zmiana jest nie tylko możliwa, ale również łatwa i szybka,
  • no i to, co jest nie do przecenienia – twoja podświadomość kryje w sobie rozwiązania i pomysły, o których nie śni się człowiekowi na poziomie świadomym!

Dzięki hipnozie możesz skorzystać z tej skarbnicy mądrości!
„Nasz umysł działa w ten sposób, że kiedy widzimy nasze zdjęcie lub kiedy słyszymy nasze imię, uaktywnia się pamięć epizodyczna, odniesienie do samego siebie i samoświadomość. Kiedy wchodzimy w trans, odpuszczamy tę aktywność. W rezultacie możemy działać tak, jakbyśmy mieli inny rodzaj ego.
To ego jest bogatsze w zasoby, o których zapomnieliśmy np. wspomnienia z dzieciństwa. Jest również wzbogacone o obrazy i sugestie terapeuty, więc jest to bardzo dobry stan, który pomaga nam zmienić nasze pojęcie o życiu i zmienić zachowanie, postawę, doświadczenia.

Ciekawe jest to, że Erickson nie wiedział nic o obrazowaniu mózgu, ponieważ ta metoda nie istniała jeszcze w jego czasach.

Intuicyjnie powiedział to, co okazało się prawdą.

Powiedział, że

jest to stan, w którym codzienne przekonania są zmieniane i rozszerza się zakres referencji. Osoba staje się podatna na inne schematy, asocjacje i modelowanie funkcjonowania umysłowego, które prowadzą do opracowania rozwiązań.
Czy nie jest to niesamowite, że odkrył rzeczy potwierdzone potem przez obrazowanie mózgu 20 lat później?”

(Revenstorf Dirk, „Neurofizjologiczne podstawy hipnozy” na V Europejskim Kongresie Ericksonowskim w Krakowie, w dniach 12-15.06.2014 r.)

No Comments
Post a Comment