logo
Najszybszy kontakt ze mną przez telefon. Jeśli nie odbieram, wyślij SMS. Oddzwonię. Mój nr telefonu: Tel. +48 608 319 571

Blog

Home / hipnoza / autohipnoza / coaching  / Dlaczego hipnoza jest skuteczna

Dlaczego hipnoza jest skuteczna

Właśnie miałam zacząć testować działanie nowego rodzaju techniki pisanej, gdy zadzwonił telefon.

– Dzień dobry, nazywam się Katarzyna Iksińska. Czy może mi pani poświęcić chwilę swojego cennego czasu?

Ups!

W mojej głowie natychmiast powstał obraz jakiejś kobiety po drugiej stronie, o której nigdy nie słyszałam i która właśnie chce wziąć mój cenny czas, a ja nie mam ochoty niczego poświęcać.

Automatyczna reakcja kinestetyczna odbiła się w tonie mojego głosu, gdy zapytałam niezbyt chętnie, o co chodzi.

– Dzwonię z upoważnienia banku X, którego jest Pani klientką i chciałabym zaproponować ofertę ubezpieczenia na życie.

I tu górę wzięła, chęć testowania i zawodowa ciekawość.

Ponieważ byłam ciekawa, na ile profesjonalnie wyszkoleni są telemarketerzy mojego banku, pozwoliłam miłej pani chwilę mówić. Była jednak mało przekonująca, więc przerwałam jej w pewnej chwili i powiedziałam tonem kończącym rozmowę, że bardzo dziękuję.

I w tym momencie padło pytanie:

– A może pani powiedzieć, dlaczego pani odmawia?

WIELKIE UPS!!!!

Uśmiechnęłam się na myśl, że właśnie znalazłam nowego klienta, bo mój bank chyba jeszcze nie słyszał o szkoleniach NLP, zakończyłam grzecznie, ale stanowczo rozmowę i przed powrotem do przerwanej pracy wyłączyłam telefon.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego każdy człowiek powinien nauczyć się sztuki perswazji?
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że używając nieumiejętnie języka, sami sobie szkodzą i tracą, uniemożliwiając sobie osiągnięcie tego, co jest ich zamiarem.

I to niezależnie od tego, czy mają na celu sprzedanie swojego produktu, przekonanie kogoś do swoich racji, przekonanie do czegoś własnego dziecka, czy pogodzenie się w jakiejś chwili kłótni ze swoim mężem, żoną czy partnerem.

Ale Ty właśnie stoisz przed szansą poznania odrobinki tej wiedzy, więc kiedy zdasz sobie sprawę z tego, o ile możesz zwiększyć swoją siłę oddziaływania i przekonywania znając zasady perswazji, przekonasz się, jak ważna jest świadomość tego, w jaki sposób język działa na nasze umysły.

Co się dzieje, gdy Twój umysł słyszy pytanie: dlaczego?
Sprawdź! Przeczytaj wolno te pytania i przetestuj, co robi Twój umysł, gdy je czytasz:

 

Dlaczego czytasz z coraz większym zainteresowaniem tę stronę o szkoleniach NLP?
Dlaczego jesteś zainteresowany szkoleniem NLP?
A jak sądzisz, dlaczego, nawet po wzięciu udziału w moim szkoleniu NLP, będziesz miał ochotę wracać często na tę stronę internetową?
Czy zauważyłeś, co zaraz po zadanym pytaniu zrobił Twój umysł?
Oczywiście jedną z myśli, która mogła Ci się pojawić w głowie, może brzmieć – a skąd oni mogą o mnie cokolwiek wiedzieć. I oczywiście nie wiemy, czy już chcesz tego, ale przypuszczamy, że skoro tu jesteś i czytasz te słowa, i chcesz posiadać wartościową wiedzę, to znaczy, że możesz też odczuwać silną potrzebę podniesienia swoich kompetencji na naszym szkoleniu.

Ktoś inny, czytając te pytania, może zauważyć, że dosłownie słyszy w swojej głowie jakby głos, który mu mówi :

„Zapisz się na szkolenie!”
i tak też się może zdarzyć.

Ponieważ tak właśnie działa pytanie „dlaczego?”

Generuje odpowiedzi!
Umysł ludzki funkcjonuje w taki sposób, że kiedy słyszysz, czytasz lub sam sobie zadajesz to pytanie, natychmiast pojawiają się odpowiedzi.

I to dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak działa „dlaczego?”.

Kiedy tamta pani telemarketerka zadała mi pytanie, dlaczego nie chcę jej oferty, pomyślałam, że

Właśnie dzisiaj, dosłownie chwilę temu, znalazłam w internecie fascynującą ofertę, która przykuła moją uwagę i mnie przekonuje
Wolę korzystać z ofert profesjonalistów, a nie kogoś, kto nie zna podstaw przekonywania i wywierania wpływu
Lubię wydawać pieniądze u ludzi, którzy znają się na sprzedaży i dają mi rzeczywiste i realne możliwości
Co zatem robi umysł, gdy zadajesz komuś to pytanie?

Utwierdza w podjętej decyzji!!!
A także znajduje logiczne argumenty uzasadniające tę decyzję.

A to już jest istotne nie tylko dla agentów ubezpieczeniowych i telemarketerów. Pomyśl tylko, co się dzieje z umysłem Twojego ukochanego lub Twojej ukochanej, gdy słyszy pytanie: „Dlaczego się na mnie denerwujesz?”

A co by było, gdybyś pogodnym głosem, w chwili bliskości, zadała lub zadał pytanie „Dlaczego tak bardzo mnie kochasz?” albo w innej wersji „Za co mnie tak bardzo kochasz?”

A gdybyś, podczas rozmowy z pracodawcą na temat tego, na ile jest zadowolony z tego, co robisz, ot tak zadał pytanie, uzasadniając je tym, że chcesz jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki – „Czy mógłbym wiedzieć, dlaczego ceni pan moją pracę i co panu we mnie najbardziej odpowiada?”

Albo na przykład podpisując pierwszą umowę z klientem, co będzie, jeśli zadasz pytanie: „Dlaczego zdecydował się pan skorzystać z usług mojej firmy?”

Jeśli wiesz, jak działa język na umysł, możesz poprowadzić drugą osobę w takim kierunku, który jest dla Ciebie najbardziej użyteczny!

Jeśli ten wpis jest przydatny, kliknij w serduszo u dołu <3

No Comments
Post a Comment