logo
Najszybszy kontakt ze mną przez telefon. Jeśli nie odbieram, wyślij SMS. Oddzwonię. Mój nr telefonu: Tel. +48 608 319 571
 

Hipnoza konwersacyjna – ericksonowska

Hipnoza ericksonowska

Metoda niedyrektywna hipnozy.

W metodzie tej pracujemy z podświadomością tak, by człowiek potrafił odnaleźć najlepsze i najgenialniejsze rozwiązania w samym sobie. A gdy odnajdzie, podświadomość przestaje się im opierać. Przestaje się opierać pozytywnej transformacji i zaczyna pracować dla Ciebie w najlepszy z możliwych sposobów.

Hipnoza ericksonowska

Szeroko stosowana w hipnoterapii i przynosząca spektakularne efekty we wspomaganiu wychodzenia z różnorodnych problemów.

Hipnoza to narzędzie służące pracy z samym sobą oraz z innymi, w terapii, coachingu, wychowywaniu. Doskonale sprawdza się w pracy nauczyciela, trenera, w roli rodzica.

Podstawę tego szkolenia stanowi praca Miltona H.Ericksona, uważanego przez wielu za najznakomitszego hipnoterapeutę w historii. Jego strategie pracy z pacjentami do dziś zadziwiają skuteczności i efektywnością, a także szybkością wprowadzanych transformacji.

Co daje hipnoza ericksonowska?

 • Poznasz i nauczysz się wdrażać założenia Miltona Ericksona, w codziennym życiu, komunikacji i relacjach z ludźmi. A są one na tyle ważne i wprowadzają tak dużą zmianę w relacjach z innmi, że już to, samo w sobie, jest wartością.
 • Poznasz skuteczny sposób komunikowania się z własną podświadomością, by zapewnić sobie jej współpracę. Przydatne wtedy, gdy chcesz mieć wpływ na swoje życie, na swoje zdrowie, kondycję fizyczną, stan emocjonalny i świat, w którym żyjesz.
 • Zaczniesz przygodę z okrywaniem swoich wewnętrznych zasobów. Zdziwisz się, jak wielkie bogactwa kryją się w Tobie.
 • Nauczysz się języka rozumianego przez podświadomość. Dzięki temu będziesz zadawać właściwe pytania. I sobie, i innym.
 • Jeśli pociąga Cię mindfulness, przekonasz się, że jest to część hipnozy ericksonowskiej i zaczniesz praktykować tę sztukę z łatwością.
 • Otrzymasz dostęp do umiejętności wchodzenia w stan FLOW. To sprawi, że zaczniesz w pełni korzystać ze swojego życia.
 • Dowiesz się, co dotychczas komunikowałeś tak naprawdę, a nie, co Ci się wydawalo. I posiądziesz umiejętność takiego mówienia, by podświadomość rozmówcy słyszała to, co faktycznie chcesz powiedzieć. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy powtarzasz coś komuś wielokrotnie, a on zachowywał się, jakby Cię nie słyszał.
 • Będziesz zarządzać swoimi myślami. Myśli „sponsorują” Twoje emocje. Kiedy zarządzasz właściwie myślami, wpływasz precyzyjnie na swoje emocje.

Twoja podświadomość to nielimitowany bank pamięci

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakby to było, móc pełniej korzystać z tego, co zgromadzone jest na nieświadomym poziomie?

A jakby to było umieć tak pobudzić umysł swojego dziecka, ucznia, pracownika, by zaczął pełniej wykorzystywać swoje talenty, zasoby i ukryte zdolności?

Hipnoza to zaawansowana metoda komunikacji. Komunikacji zarówno ze sobą, jak i z umysłami innych ludzi.

A ponieważ umysł świadomy i podświadomy rozumieją język zupełnie inaczej, jeśli naprawdę chcesz się dobrze komunikować, jeśli rzeczywiście pragniesz unikać pułapek w komunikacji z innymi, to chyba warto się tego nauczyć.

Odśwież swój umysł.

Oczyść połączenie z sercem.

Możesz zaktualizować swoje „oprogramowanie”. Skoro porządkujesz od czasu do czasu dysk w swoim komputerze, czy nie uważasz, że warto czasem również odświeżyć i przyspieszyć zwoje mózgowe oraz kompatybilność z sercem?

Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na to szkolenie

Twój podświadomy umysł jest jak twardy dysk, który zapisuje z niewyobrażalną dokładnością każdą sekundę Twojego życia. Masz w niej więc zapis wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym nastąpił Twój poród, zapis wszystkich dźwięków, łącznie z rytmem Twojego serca, z tego momentu, gdy po raz pierwszy udało Ci się przeczytać pierwsze słowo w dzieciństwie, zapis temperatury dłoni Twojej pierwszej miłości, gdy pierwszy raz się dotknęliście. I tak dalej.

W Twojej podświadomości zapisują się też strategie i modele zachowań. Masz więc zapis strategii odnoszenia sukcesu, strategii szybkiego uczenia się, może uruchomioną wtedy, gdy szybko nauczyłeś się jazdy na rowerze albo jakiejś innej czynności, której wykonanie przyszło Ci z łatwością. Masz strategie bycia pewnym siebie, bycia kochanym, strategię bycia o.k.

Jednakże, w procesie wychowania, tresury, uczenia się, pomiędzy umysłem świadomym i nieświadomym nastąpiły zakłócenia w komunikacji. Od pewnego wieku, mniej więcej około 5 lat, zacząłeś zatracać doskonały kontakt z podświadomym, a w świadomym pojawiało się coraz więcej obcych Tobie koncepcji, myśli, wdruków. To jest ten czas, gdy człowiek oddala się od siebie samego.

Oddala się i na jakiś czas zapomna.

Ale przychodzi taki dzień, gdy zaczyna zadawać sobie ważne pytania. Istotne.

Kim jestem?

Dlaczego robię to, co robię?

Jak mogę przestać to robić?

Co może mi pomóc?

Gdzie jest moje właściwe miejsce?

Co mogę zrobić, by moje życie miało prawdziwy sens?

Jak mam żyć, by być szczęśliwym?

Lub też inne pytania, równie ważne. Może ich być przecież mnóstwo. I każdy ma swoje własne, ukryte głęboko przed światem.

I na wszystkie te pytania odpowiedzi są w Tobie. Twoja podświadomość niemal czeka, byś nauczył się mówić do niej zrozumiałym dla niej językiem.

I byś zaczął słuchać jej komunikatów ze zrozumieniem. Czeka, by otworzyć przed Tobą całe zgromadzone bogactwo.

A jakiej odpowiedzi Ty poszukujesz?

Dr Milton H.Erickson mawiał do swoich studentów, żeby dobrze obserwowali, ponieważ kiedy przychodzi do nich człowiek po pomoc, przynosi ze sobą i w sobie wszystkie odpowiedzi. Wszystkie pomysły. I wszystkie zasoby potrzebne do osiągnięcia transformacji, zmiany i sukcesu.

hipnoza erickson

Jeśli jesteś coachem, (trenerem, terapeutą, nauczycielem), a nie znasz hipnozy, przyjdzie do Ciebie klient, i zahipnotyzuje Cię, a Ty nie będziesz wiedział, co się dzieje. (za: Tadem James)

Czy wiesz, że hipnoza jest wszędzie? Jeśli masz dziecko, to czy wiesz, ile razy je zahipnotyzowałeś? I ile razy ono zahipnotyzowało Ciebie?

Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, że w każdej skutecznej komunikacji, gdy jedna strona wywiera na drugą istotny wpływ, występuje element hipnotyczny, możesz zastanowić się nad różnymi sytuacjami, których doświadczyłeś.

Tylko pomyśl. Ile razy, będąc w naprawdę dobrym kontakcie z kimś, kogo kochasz, miałeś wrażenie pełnego połączenia, doskonałego porozumienia? Tak, to również jest rodzaj hipnozy.

Naturalnej i spontanicznej.

A co, gdyby tak poznać ten sposób komunikacji, by korzystać z niego zawsze wtedy, gdy chcesz, a nie tylko wtedy, gdy „tak Ci się udaje”?

A czy wiesz, w jaki sposób wpływasz na uczucia innych ludzi?

Odpowiedzią na to pytanie jest jakość naszych relacji z innymi. To po tym poznajemy, na ile potrafimy dobrze się porozumiewać. Budować kontakt i zdrową, opartą na właściwych zasadach relację. Na ile potrafimy wychodzić z ewentualnych konfliktów. Otrzymywać to, czego potrzebujemy i dawać to, czego potrzebuje bliska nam osoba.

Bo przecież wiesz…

Zarówno Ty, jak i osoby, które są Ci bliskie… Wszyscy potrzebujemy uważności. Potrzebujemy być widziani. Jak w filmie „Avatar”, gdzie głębokie spojrzenie w oczy i komunikat „widzę Cię” jest najważniejszym uznaniem istnienia.

A jakby to było, gdybyś potrafił budować właśnie takie relacje, by

być widzianym i widzieć?

Jakby to było, gdyby świat dookoła wypełnił się życzliwością?

Tylko wyobraź sobie, że znikają w Twoim świecie wszystkie nieporozumienia, które miałeś dotychczas. Zaczynasz rozumieć siebie, a co za tym idzie, ludzi, którzy Cię otaczają i porozumiewasz się z nimi tak, że to, co było trudne, staje się łatwe.

Znasz pewnie cytat z „Małego Księcia” Antoine’a Saint – Exupery’ego:

„Mowa jest źródłem nieporozumień.”

Ale kiedy po raz pierwszy zaczniesz mówić językiem podświadomości i komunikować się z innymi przekazując wszystko zgodnie ze swoim sercem, szybko zauważysz, że cytat ten przestaje mieć spełnienie.

I prawdopodobnie jeszcze nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile dobra możesz wnieść do swojego życia i życia innych, gdy nauczysz się komunikacji wielopoziomowej.

zapisz sie przez form

Na temat Miltona H.Ericksona możesz poczytać Tutaj – Milton H.Erickson

Informacje organizacyjne

29 lutego – 1 marca 2020

9:00-18:00

godzinna przerwa obiadowa

Centrum Konferencyjne Ogrodowa

ul.Ogrodowa 12

Poznań

W cenie przerwy kawowe, skrypt szkoleniowy, certyfikat.

Cena nie obejmuje noclegów i dojazdu oraz posiłków.

Dla osób, które

 • chcą samodzielnie stosować hipnozę w pracy ze swoją podświadomością, chcą zacząć z nią dobrze współpracować i porozumiewać się,
 • chcą zagłębić się w prawa działające umysłem świadomym i nieświadomym, zrozumieć, dlaczego czasem, pomimo usiłowań, nie udawało im się osiągnąć zaplanowanych celów i co zrobić, by zacząć je osiągać,
 • pragną budować dobre, wartościowe, bliskie relacje z innymi,
 • zamierzają dobrze komunikować się w różnych sferach życia, trafiać ze swoimi argumentami i ideami do rozmówców, wyrażać dokładnie to, co chcą powiedzieć i osiągać takie zrozumienie u rozmówcy, jakie było ich zamiarem – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, w kontaktach z klientem, szefem, podwładnym, ale także z dzieckiem, rodzicami, partnerem, mężem, żoną,
 • dla terapeutów, wychowawców, coachów, dla których istotna jest skuteczna komunikacja i umiejętność oddziaływania na podświadomość drugiej osoby, by otworzyć ją na pozytywną zmianę i rozwój.

Cena

Zyskaj 700,00zł.
Zyskaj 400,00zł.
Cena regularna

Płatność na konto o numerze

68 1140 2004 0000 3402 5123 8740

Tytuł wpłaty: szkolenie hipnoza ericksonowska

zapisz sie przez form

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w szkoleniu, zapoznaj się również z opiniami o mnie tutaj 

Po zapisaniu się przez formularz dokonaj wpłaty.

Jeśli potrzebujesz fakturę, napisz o tym w zgłoszeniu, podając dane firmy i NIP.

To szkolenie HIPNOZA ERICKSONOWSKA nie jest psychoterapią i w związku z tym nie zastępuje jej. Jeśli jesteś pod opieką psychiatryczną, skonsultuj się ze swoim lekarzem.